24. siječnja 2013.
objavio Admin
Graditeljstvo , Gradnja , Građevinski Radovi
Podovi su svi slojevi iznad nosive stropne konstrukcije ili iznad tla, a prema potrebi sastoje se od: podloge, izolacije, zaštite i završnog gornjeg sloja.
U užem smislu pod je samo gornji završni sloj po kojemu se hoda ili se kreću vozila. Izbor završne obrade podne plohe ovisi o mnogo zahtjeva koji su često i kontradiktorni pa je u praksi odluka o izboru hodne plohe najčešće kompromisna ocjena prioriteta tehničko-uporabnih i estetsko-oblikovnih zahtjeva.
Podpolačke radove obuhvaća:
- postavljanje svih vrsta parketa (klasični, egzotični…)
- izrada mozaika
- postavljanje laminata
- postavljanje brodskog poda (seljački pod) i sve ostale vrste podnih obloga
- bajcanje
- brušenje parketa
- lakiranje parketa
- postavljanje tzv „zakrpa“ na mjestima gdje su bili kamini i slični predmeti
- niveliranje podova
- sanacija drvenih podova
- zvedba svih ostalih Vaših zamisli i želja bez obzira na stil uređenja interijera i namjenu prostora
Parket ima nekoliko karakteristika kao što su:
- obrada i način izrade parketa
- vrste drva od kojeg je parket izrađen
- dimenzije parketa
- klasa parketa
Kod vrste drva od kojeg se parket izrađuje, razlikujemo domaće (europske) vrste drveta i egzotične vrste drveta.
Od domaćih vrsta drveta za proizvodnju parketa hrast je načejšće i pouzdano najzahvalnije drvo za parket. Osim hrasta, tu su bukva, jasen, trešnja, grab, bagrem, orah, maslina i dr. Od egzotičnih vrsta drveta najpoznatija i daleko najkvalitetnija je tikovina (razlikuju se afrički i azijski tik), a od ostalih izdvajamo ipe, mahagonij, doussie, kempas, merbau, iroke, zebrano, wenge itd.
Osim klasičnog pristupa izradi parketa, danas proizvođači i trgovci nude i neke nove tehnološke pristupe izradi kao što su:
- seljački pod
- masivni lakirani parket
- dvoslojni parket
- troslojni parket
- tehno parket
- troslojni tvornički lakirani parket i dr.
Nakon odluke o vrsti drveta i vrsti poda, na red dolazi odluka o načinu slaganja parketa. Razlikujemo više vrsta načina slaganja parketa, od kojih su najčešći:
Kako postoje različite vrste parketa, tako razlikujemo i načine završne obrade parketa. Brušenje i lakiranje parketa je najčešći način završne obrade, a uz njega se radi i završna obrada uljem ili voskom.
Marko d.o.o. Vam jamči kavalitetu i trajnost izvedbe svih pojedinih radova, pa tako i podpolagačkih radova.
Vezani članci
-
24. siječnja 2013.
Montaža pvc stolarije je jedan od bitnijih elemenata koje se moraju poštivati da bi pvc stolarija u konačnoj izvedbi bila funkcionalna i dugotrajna.Na ovoj stranici probat ćemo objasniti na koje stvari morate obratiti pozornost pri postavljanju pvc prozora ili pvc vrata.
-
24. siječnja 2013.
Dijamantno rezanje i dijamantno bušenje spadaju pod izvođenje radova u visokogradnji i niskogradnji, bez obzira da li se radi o armiranom betonu, opeki, kamenu ili asfaltu.
-
24. siječnja 2013.
Temperaturne promjene u posljednje vrijeme utjecale su na to da se sve više ljudi odlučuje na sustave klimatizacije. Ona obuhvaća grijanje, hlađenje, odvlaživanje, pročišćavanje i ventilaciju zraka.
-
24. siječnja 2013.
U bravarske radove ubrajamo sve radove koji su vezani za čelične profile (cijevi, plosna željeza, čelične limove i dr.), a uključuju i prepravke, nadogradnje i popravke već postojećih radova.
-
24. siječnja 2013.
Limarski radovi obuhvaćaju pokrivanje krovova limom, montaže žljebova i odvodnih cijevi, priključne limove, klupice ispod prozora i okvire za kamine, kao i obloge za kamine. Radovi se obavljaju s uobičajenim vrstama limova: aluminijem, olovom, plemenitim čelikom, bakrom i cinkom.
-
24. siječnja 2013.
Prije odluke o vrsti grijanja važno je razmotriti mogućnosti koje nam stoje na raspolaganju, a odnose se na tehničku izvedbu i cijenu. Cijena instaliranja grijaćeg tijela često nije presudni element već treba procijeniti što će dugoročno biti najekonomičnija opcija.